Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Ponad czasowy trend w wykończeniach wnętrz.

Najwyższe standardy estetyczne.

Blaty z kamienia

Przede wszystkim blat z kamienia to świetny sposób na nadanie elegancji pomieszczeniu. Szczególnie sprawdza
się przy wykończaniu kuchni i łazienki. Blaty z kamienia są uniwersalnym rozwiązaniem, świetnie wkomponowują się w niemal każdy styl szafek kuchennych. Natomiast w łazienkach kamień stanowi element luksusu, obok którego ciężko przejść obojętnie. Poza walorami estetycznymi, na korzyść blatu z kamienia przemawia wysoka trwałość. Granit to bardzo odporny materiał. Pomimo błyszczącego wykończenia blaty nie ścierają się ani nie rysują. Jest to bardzo ważne w takich pomieszczeniach jak kuchnia, w którym przygotowuje się posiłki, a więc jej powierzchnie są stale narażone na uszkodzenia.
.

Obecnie na rynku blaty występują w wielu kolorach. W zależności od barwy twoich mebli na pewno znajdziesz coś dla siebie. Możesz dobrać je pod kolor (np. brązowy blat do brązowych mebli) lub zastosować metodę kontrastu
(np. czarne meble i blat w jasnych barwach). Ogromnym plusem zastosowania blatów z kamienia jest to, że nie musisz martwić się o ich wybór, gdyż różnorodność dostępnych wzorów zaspokoi nawet bardzo wysublimowane gusta. Warto mieć na uwadze, że kamień świetnie wpasowuje się w style klasyczne i rustykalne.

Funkcjonalne rozwiązanie.

Blat z kamienia jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości i tu znowu wracamy do kuchni i łazienki. Są to dwa pomieszczenia, które najbardziej narażone są na zanieczyszczenia. Kuchnia - ze względu na przygotowanie potraw, które często powodują zabrudzenia na powierzchni blatu. Z kolei łazienka ze względu na czynności higieniczne
w niej wykonywane i w związku z tym używanie różnych środków kosmetycznych. Jeżeli cenisz sobie czas i nie lubisz sprzątać to zastosowanie blatu z kamienia jest idealne dla ciebie.

Do kuchni i łazienki.

Blat z kamienia to świetny sposób na wykończenie łazienki lub kuchni oraz nadanie pomieszczeniu eleganckiego, wręcz luksusowego charakteru. Plusem rozwiązania tego typu jest niezwykła trwałość oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Jest to istotne ze względów bezpieczeństwa w takich pomieszczaniach jak kuchnia gdzie przygotowuje się pożywienie, a także łazienka gdzie dokonuje się czynności higienicznych.

Kolejnym plusem jest możliwość personalizacji blatu. Możesz wybrać dowolny jego kolor współgrający z wystrojem pomieszczenia.

Zalety batów z kamienia

• Wyjątkowo wysoki standard estetyczny – ponadczasowa moda.
• Trwałość i niezawodność nawet podczas kilkudziesięciu lat trwałego użytkowania.
• Wysoka odporność na zanieczyszczenia.
• Bezpieczeństwo przy przygotowywaniu posiłków (higieniczność).